رمانهای فارسی و لاتین
سایتی مخصوص رمان‌خوان‌ها
چهارشنبه 25 مهر‌ماه سال 1386
معرفی یک سایت جالب

سایت ‌بوک کراسینگ Bookcrossing : یکی از جالبترین سایتهایی است که من تاکنون بهش برخوردم.

در این سایت هر کسی در هر نقطه‌ای از دنیا یک کتابخانه مجازی برای خودش درست میکنه و کتابهایی را که میخواد در این کتابخانه ثبت میکنه. وضعیت کتاب را هم مشخص میکنه که چند حالت میتونه داشته باشه: Available - Personal Collection- Travelling- TBR یا To be read - و ....

در این سایت اعضاء میتوانند کتاب مورد علاقه‌شان را جستجو کنند و در صورتیکه آن کتاب Available و یا TBR باشه میتوانند از ثبت کننده کتاب درخواست نمایند تا آن کتاب را برایشان ارسال نماید.

ثبت کننده کتاب در صورت تمایل آدرس شما را میگیرد و در اولین فرصت کتاب مورد نظر را برای شما بدون دریافت هیچ وجهی ارسال خواهد کرد در واقع هدف بوک کراسر گردش کتاب در سراسر جهان می‌باشد. البته با وضعیت جدید تـــــــحــــــــریـــــــــم و اوضاع سیاســـــــــــــــــــی ایران استفاده از این سایت برای کاربران ایرانی مشکل شده٬ چون اعضاء خارج از ایران قادر به ارسال کتاب برای داخل ایران نیستند smilieولی باز هم بستگی به فرد ثبت کننده داره. خیلی افراد هم هستند که به جای یک کتاب یک بسته کتاب برای شما ارسال خواهند کرد.

جالب اینجاست که بسیاری از اعضاء٬ کتابهای بدون استفاده خودشان را در نقاط مختلف شهرشان رها میکنند و نفر بعدی که آنرا پیدا میکند کتاب را در سایت ثبت می‌نماید. بدین ترتیب گردش کتاب مشخص خواهد شد.

بعضی از کتابها چندین و چند کشور را میگردند و گردش بسیار جالبی دارند.

  • آی دی من در سایت ‌bookcrossing اینه: jiluah
  • آی دی وروجکم در سایت ‌bookcrossing اینه: Arash

در صورت تمایل باید در سایت مورد نظر عضو شده تا بتوانید فعالیت خود را آغاز نمائید.


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربریتعداد بازدیدکنندگان : 373985