رمانهای فارسی و لاتین
سایتی مخصوص رمان‌خوان‌ها
شنبه 7 فروردین‌ماه سال 1389
رمان ایرانی - سرمه

رمان  

  

 

 

مشخصات کتاب:

  • نام کتاب:  سرمه
  • نام نویسنده: ناهید سلیمانخانی
  • شابک: 4-658-442-964
  • قیمت: 115,000 ریال
  • تعداد صفحات:767 ص
  • سال چاپ: 1388
  • انتشارات: نشر البرز

وضعیت:   Available   

 
شرح پشت جلد: هوای گر گرفته تابستان، از درز پنجره به سکوت اطاقم دمیده و پیچیده به دور اندامم. چشمانم از لابلای چین پرده به پنجره نیمه بسته امیر چسبیده است. تا سایه او را پشت پنجره اطاقم دیدم، بغضم ترکید... 
 
شرح داخل جلد:  تو که میخواهی بری نباید این یکی دو هفته آخر غیبت میزد. با هر کس چنین رفتاری میکردی ولت میکرد و دیگه اسمت را نمی آورد. 
سفر عاشق سفری عادی نیست. آدم همه چیزش را توی خانه و محله اش جا میگذاره. با مجتبی رفتیم خرمشهر. بهش نگفته بودم قصد سفر خارج از کشور را دارم. پدرش وقتی شنید گفت کار خوبی نمیکنی اما اینم امتحانه. شاید لازمه بری و بفهمی صدای دهل شنیدن از دور خوشه. مجتبی عاشق نشده بفهمه وقتی دل آدم برای دختری به خوبی تو می ره تا آخر عمرش گرفتاره. گفت اگه نیایی کاری میکنم ممنوع الخروج بشی هر کی رفته و امده از غربت اونجا نالیده. هر کس باید در وطن خودش زندگی کنه. درک حس من برای تو سخته، باید بودی و می دیدی. من پیش از این هم منطقه جنگی رفته بودم. پشت جبهه با خط خیلی فرق داره. اون موقع نوجوون بودم و هیچی نفهمیدم. اما این بار فرق میکرد. به محل استقرار گردان سید الشهدا رفتیم. یک لشکر زرهی عراقی در مقابل پنجاه نفر پیاده نظام با تانکهای درب و داغون، سیم خاردارهای قطع شده، منطقه پاک سازی شده بود.  
خلاصه داستان: «سرمه» داستان عشق دختر جوانی به نام سرمه به پسرعموش امیر است. خانواده سرمه با عمه هاش در یک کوچه به نام کوچه خوشبختی زندگی میکردند. روابط فامیلی زیاد دوستانه نبود و همه بخصوص پدر سرمه با ازدواج و عشق امیر و سرمه به سختی مخالف بودند. عشق سرمه و امیر بسیار محکم بود که امیر تصمیم گرفت برای پیشرفت به آمریکا سفر کنه. پدر و مادر سرمه بعد از جدالهای فراوان بالاخره از هم جدا میشوند و هرکدام مجدداً ازدواج میکنند و امیر در آمریکا ازدواج میکنه و سرمه ضربه خیلی شدیدی میخوره ....بعد از پانزده سال جدایی اجباری....

 

سرمه قصه یک زندگی را روایت می کند. زنی از طبقه نیمه مرفه جامعه که دغدغه نان ندارد. اما به عشق پایبند است.در مجموع بد نبود. داستان کشش داشت ولی عالی عالی نبود. 

   


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربریتعداد بازدیدکنندگان : 375406